Obavijest za roditelje učenika razredne nastave

Autor: Aleksandra Krampač-Grljušić, 3. 5. 2020.

Poštovani roditelji učenika od 1. do 4. razreda,

nastava na daljinu uspješna je zahvaljujući velikom trudu učitelja, naše djece i vas roditelja.

Kao što ste već vjerojatno čuli u medijima, od 11. svibnja trebale bi se ponovno otvoriti škole za učenike od 1. do 4. razreda i to samo o iznimnim situacijama. Epidemiološka situacija i preporuke još ne dopuštaju da nastava počne normalno za sve, nego će se organizirati samo u iznimnim slučajevima za djecu koja moraju ispunjavati sve uvjete prema preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, a to su:

1. oba roditelja djeteta su zaposlena i nemaju mogućnost drugačijeg zbrinjavanja djeteta u vrijeme dok su na poslu

2. dijete nema kronične bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)

3. niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nema kronične bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)

4. niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku zaraze virusom Covid-19

5. dijete nema povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade

U slučaju da dijete ispunjava sve gore navedene uvjete i roditelji žele da njegovo dijete dolazi na nastavu u školu, roditelji/ staratelji će potpisati Izjavu u kojoj jamče da su ispunjeni svi gore navedeni uvjeti.

Nastava za djecu koja ostaju kod kuće i dalje će se odvijati kao i do sada, onako kako su to organizirale njihove učiteljice.

Nastava vjeronauka i stranih jezika, te glazbene kulture za učenike četvrtih razreda će se i dalje, za svu djecu organizirati samo na daljinu.

Ukoliko ne bude djece koja će pohađati nastavu u školi, nastava će se i dalje odvijati virtualno za sve.

O svim drugim detaljima organizacije nastave, mjerama dolaska u školu, boravka u školi, odlaska iz škole, prijave djece za nastavu u školi i potpisivanje izjave bit ćete obaviješteni u tjednu od 5. do 8. svibnja.

Sigurna sam da ćete donijeti odluku koja je u ovoj situaciji najbolja za Vaše dijete.

Srdačno!

Ravnateljica: