Radionica „Izrada tradicijskih igračaka“

Autor: Ivana Kapetanović, 6. 11. 2020.

Projekt „Izrada eko etno igračaka“, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja, osmislila je učiteljica tehničke kulture naše škole prof. Ivana Kapetanović.

Cilj projekta je  da učenici samostalno izrade tradicijsku drvenu igračku  predviđenim aktivnostima i metodama rada i uoče važnost očuvanja tradicije.

U projektu sudjeluju i učiteljica povijesti Marijana Lukić, učiteljica informatike Mirjana Mikec  i učiteljica biologije Emanuela Živković.  Projekt će trajati 12 mjeseci, a u njemu će sudjelovati učenici sedmih razreda. Sve igračke koje učenici izrade donirat će se djeci u dječjem vrtiću.
Radionica izrade tradicijskih igračaka održala se 5.11.2020. u sportskoj dvorani naše škole, a sudjelovalo je 18 učenika i 4 učiteljice. Radionicu je vodio Ivica Mesar iz Marije Bistrice. Radionica je trajala šest sati. Gospodin Mesar je učenicima opisao povijest tradicijskih igračaka, pokazao im sve igračke koje je dosad izradio i objasnio kako je započeo proces izrade igračaka u Hrvatskom zagorju. Naglasio je  važnost drvenih igračaka za razvoj i igru  djece koja su od najranije dobi okružena digitalnim medijima. Opisao je zatim proces izrade igračaka i demonstrirao sastavljanje. Učenici su na zanimljiv način, kroz igru, upoznali stare običaje i izradili svoje igračke. Učitelji su naučili nove nastavne metode primjenjive u svim nastavnim predmetima.

« Studeni 2020 »