Advent u Sarvašu - Božićna priča na dar svim učenicima i mještanima

Autor: Zvjezdana Sikra - Golemac, 22. 12. 2016.

U četvrtak 22. prosinca 2016. u PŠ Sarvaš održan je prvi Advent u Sarvašu, organiziran u suradnji s udrugama lokalne zajednice, te priredba Božićna priča na dar na kojoj su nastupali HKUD „Osijek 1862.“ , učitelji i učenici škole.

Ispred Područne škole Sarvaš, uređen u etno stilu, tog se predbožićnog četvrtka odvijao se Advent. MO Sarvaš uključio se posudbom štandova koje su zajedničkim snagama uredili učenici i učitelji škole. Prodavali su se proizvodi koje su učenici sami izrađivali: čestitke, ukrasi, svjetiljke, svijećnjaci, žito i brojni drugi. Mještani i posjetitelji mogli su se okrijepiti toplim čajem ili zaviriti u kotlić s grahom koji su za njih pripremili članovi Lovačkog društva Jelen. Zvucima tambure u adventskoj noći ugrijali su nas članovi udruge Veseli Sarvašani.

U duhu Božića pripremljena je i priredba u školskoj dvorani gdje su članovi HKUD-a izvodili plesove poznatih hrvatskih koreografa. Plesove iz Međimurja, Valpova, Slavonije, Baranje te plesovi Hrvata Bunjevaca plesači su otplesali u originalnim nošnjama. Dio priredbe bile su i slike božićnih običaja Slavonije koje su izvodili učitelji s učenicima, uz prigodne stihove kojima su pratili cijelu priču. Prikazani su običaji unošenja Badnjaka, darivanja djece, valjanja po slami, kićenja jelke, večere te odlaska na polnoćku.

Priredbu je posjetilo oko 500 gledatelja i gostiju.

Sav prihod namijenjen je nastavljanju opremanja školske knjižnice te smo knjižnicu opremili s još stotinjak komada lektirnih naslova.

Zahvaljujemo se gostima i posjetiteljima te udrugama lokalne zajednice i želja nam je nastaviti suradnju i u budućnosti.

« Studeni 2020 »