Učenici još jednom pokušali „hodati“ u tuđim cipelama - integrirani dan

Autor: Anita Šojat, 2. 12. 2016.

I ovog prosinca, devetu godinu zaredom, željeli smo u našoj školici na  osebujan i dinamičan način obilježiti Međunarodni dan osoba s invaliditetom. U petak 2. prosinca 2016. god. otvorili smo vrata svim gostima i sudionicima integriranog dana kako bismo „hodajući“ u tuđim cipelama još jednom podsjetili na važnost poštivanja različitosti.

Ovogodišnji integrirani dan „Pokušaj hodati u mojim cipelama“  posvećen je svim osobama s poteškoćama, ali i  ljudima koji ih okružuju. Uvijek iznova pokušavamo osvijestiti naše učenike, članove njihovih obitelji i širu zajednicu o potrebi prihvaćanja, uvažavanja i poštovanja osoba s invaliditetom koji jesu i trebaju biti punopravni članovi našeg društva. Učenici, roditelji i učitelji sudjelovali su u 16 radionca koje su vodili nastavnici naše škole, ali i gosti predstavnici brojnih udruga osoba s invaliditetom i institucija koje djeluju u našem  gradu (Boćarski klub osoba s invaliditetom „Osječki osmijeh“, Udruga gluhih i nagluhih osoba Osječko-baranjske županije, Udruga dijabetičara, Crveni križ, Udruga slijepih i slabovidnih osoba „Svjetlost“, Udruge paraplegičara i tetraplegičara Osječko-baranjske županije, Dokkica – osječka kreativna kućica, predstavnica Ureda dječje pravobraniteljice Sanja Vladović, profesor Željko Rački s Fakulteta odgojnih i obrazovnih znanosti, Društvo „Naša djeca“). U radionici organiziranoj za učitelje dr. sc. Ljiljana Igrić s Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta u Zagrebu govorila je o načinima pružanja podrške školama, u razvoju inkluzivnog obrazovanja. Dragi gosti bili su nam i učenici OŠ Antuna Mihanovića iz Osijeka.

Zahvaljujemo svima koji su sudjelovali u realizaciji još jednog integriranog dana Pokušaj hodati u mojim cipelama, veselimo se zajedničkom druženju i ponovnom susretu dogodine na desetom jubilarnom obilježavanju Dana osoba s invaliditetom.

« Studeni 2020 »