Šaroliko društvo ispratilo pokladno vrijeme

Iako smo svakodnevno okruženi kirurškim ili pamučnim maskama, u našoj smo školi ipak organizirali tradicionalni maskenbal za najmlađe učenike u razrednoj nastavi. Maštovite maske i kostimi sve su razveselili pa je i ovo neobično vrijeme poklada završilo 16. veljače 2021. pojedinačnim prigodnim programom svakoga razreda.

Na pokladni utorak 16. veljače 2021. u matičnoj i područnoj školi održao se maskenbal. U matičnoj školi učenici razredne nastave dolazili su u školu maskirani, a svaki je razred prigodnim programom samostalno obilježio završetak pokladnoga razdoblja. Okupilo se šaroliko društvo, neki su bili strašni, neki vrlo smiješni, a najvažnije da su svi bili vrlo raspoloženi. Dolazeći u razrede, kao da ste stigli u neobični svijet vila, vampira, prinčeva i kraljeva. Učenici produženoga boravka (2.a i 2.b razred) s učiteljicom Ines Geić proslavili su maskenbal plesom i kreativnim radionicama, a ističu da su ih ove godine posjetili klaunovi, nindže, Minnie, kralj i Batman.

Ništa manje veselo nije bilo ni u područnoj školi. Učenike 2.c razreda pratili su kauboji, vojnici, princeze, vile, policajci, nogometaši, superjunaci i mnogi drugi likovi i životinje, a učiteljica Dejana Cvitan nasmijala ih je kostimom vještice.

Da tijekom epidemije koronavirusa nije sve tako crno, pokazali su nam učenici 1.c razreda gdje se uistinu dogodila neobična situacija. Naime, učiteljica je Ksenija Milosavljević, stigavši u svoju učionicu, primijetila da ondje nije bilo ni jednoga učenika prvašića. Ondje su bili samo majstori, vatrogasci, princeze, vile, jednorozi, nindže, gušteri, vojnici, vampirice, vještice, a sve ih je pregledavala nekakva dr. Mandulić iz HJZDK-a. Shvativši da nema učenika, učiteljica je „obavijestila“ roditelje o zatečenoj situaciji i „otišla“ kući peći krafne.

Učenici 4.c razreda iskoristili su dan pod maskama za otkrivanje bajke Šuma Striborova pa su na dvosatu hrvatskoga jezika izrađivali scenografiju koja im je na kraju poslužila za uprizorenje likova iz zauvijek živuće bajke.

Bio je to još jedan zabavan pokladni dan, no na kraju smo ipak svi poželjeli da nam jedino maskenbal bude vrijeme kada s veseljem nosimo maske.

objavio: Aleksandra Krampač-Grljušić   datum: 17. 2. 2021.

« Veljača 2021 »