Završne aktivnosti projekta Izrada eko etno igračaka

U okviru projekta Izrada eko etno igračaka 28. travnja 2021. održana je radionica za učitelje u Područnoj školi Sarvaš, a 18. svibnja 2021. igračke su donirane Dječjem vrtiću Ribica u Sarvašu.

Tijekom travnja i svibnja završene su aktivnosti u okviru projekta Izrada eko etno igračaka (o čijoj je provedbi već prethodno izvještavano), a koji se provodio u matičnoj i područnoj školi. U srijedu 28. travnja 2021. održana je tematska radionica Tradicijski način bojanja igračaka za učitelje, voditeljica je bila učiteljica tehničke kulture Ivana Kapetanović, a sudionice učiteljica informatike Mirjana Mikec, učiteljica hrvatskog jezika Zvjezdana Sikra-Golemac, učiteljica biologije Emanuela Živković i vjeroučiteljica Danijela Popadić. Saznale su da su drvene igračke Hrvatskog zagorja tradicijski hrvatski proizvod nastao u 19. stoljeću, da su ih ručno izrađivali muškarci, a žene su ih bojale. Posebne boje za igračke bile su žuta, zelena, crvena i plava, a ocrtavale su ih motivima iz prirode. Njihovo je važno obilježje i jedan neprekinuti niz bijele boje koji označava čuvanje tradicijskog načina izrade. Učiteljice su bile vrlo vrijedne i koncentrirane pa su veselim bojama obojile helikoptere, zrakoplove, leptire i konjiće na kotačićima.

Nakon radionice igračke su bile spremne za podjelu Dječjem vrtiću Ribica u Sarvašu pa su u sunčani utorak 18. svibnja 2021. učenice 7.a razreda Corina Bilić, Patricija Peran, Katarina Rade, učiteljica povijesti Marijana Lukić, učiteljica biologije Emanuela Živković, učiteljica informatike Mirjana Mikec i učiteljica tehničke kulture Ivana Kapetanović posjetile vrtićarce. Djeca su ih radosno dočekala s voditeljicom Ljiljanom Pavlović, a poštujući epidemiološke mjere učiteljice i učenice nisu ulazile u dječje dvorište, već su im ukratko predstavile projekt, tijek izrade i bojanje igračaka. Djeca su bila nestrpljiva i vidno uzbuđena pa su jedva dočekali svoje igračke s kojima su se vrlo brzo zaigrali.

objavio: Aleksandra Krampač-Grljušić   datum: 21. 5. 2021.

12:40 - 13:10 - ručak u produženom boravku

U privitku se nalaze sve informacije o voznom redu školskog autobusa.

« Rujan 2021 »