Uzbudljivi sati Informatike u drugim razredima

Učenici drugih razreda naše matične i područne škole imali su uzbudljive i zanimljive sate Informatike sa svojim učiteljicama Mirjanom Mikec i Snježanom Elveđi.

Iako su se tek prošle školske godine započeli pohađati nastavu Informatike, učenici drugih razreda matične i područne škole pokazali su zavidno znanje i vještine u uporabi informatičke tehnologije. Učenici 2.a i 2.c razreda povezali su se u srijedu 9. lipnja 2021. u virtualnome okruženju organiziravši zajednički videosastanak. Prije sastanka ponovili su s učiteljicama pravila ponašanja na videosastanku i što je uopće potrebno imati na računalu da bi mogli pristupiti takvom obliku sastanka.

Nakon početnoga pozdrava i veselja, učenici su predstavili svoj razred, ispričali što su ove godine naučili na Informatici i što im je bilo najzanimljivije. Takvim oblikom rada učenici su ostvarili ishode nastavnoga predmeta i međupredmetnih tema jer su uz pomoć učitelja surađivali i komunicirali s poznatim osobama u sigurnome digitalnom okružju, primjenjivali osnovna komunikacijska pravila u digitalnome okružju te razvijali komunikacijske kompetencije.

Na kraju videosastanka svi su bili oduševljeni sudjelovanjem i poželjeli su da je sastanak dulje trajao, a sigurni smo da će sljedeće godine još više obogatiti nastavu Informatike mogućim susretima i s drugim učenicima u Republici Hrvatskoj.

Osim virtualnoga sastanka drugi razredi matične škole organizirali su i završno ponavljanje sadržaja Informatike koje su odradili s pomoću natjecateljskoga kviza izrađenoga u alatu Quizizz. Ne treba mnogo isticati da su se učenici odlično zabavili i vrlo dobro snašli u ulozi natjecatelja, a najbolji su dobili diplome i slatke nagrade kojima su počastili razred. Kao rezultat učenja i rada izradili su i infografiku kojom žele pokazati svoj uspjeh u učenju. Čestitamo svim učenicima!

objavio: Aleksandra Krampač-Grljušić   datum: 10. 6. 2021.

12:40 - 13:10 - ručak u produženom boravku

U privitku se nalaze sve informacije o voznom redu školskog autobusa.

« Rujan 2021 »