Maleni "stanari" našeg školskog vrta

Polaznice izvannastavne aktivnosti Održivi razvoj, uz podršku učiteljice Mije Kiridžija Andrić, izradile su hotel za kukce i postavile ga u prednjem vrtu škole u okviru projekata Živjeti zeleno 2 i School garden 1, 2, 3.

Iako mnogima susret s kukcima nije omiljena pojava, važno je osvijestiti kolika je njihova važnost u očuvanju biološkog lanca (oprašivanje, istrebljivanje nametnika, rahljenje tla). Imajući to na umu, polaznice izvannastavne aktivnosti Održivi razvoj izradile su hotel za kukce u školskom vrtu ne bi li doprinijele njihovom preživljavanju tijekom hladnih dana koji dolaze. Učiteljica Mia Kiridžija Andrić upoznala ih je sa svrhom takve nastambe, s načinom njezine izrade i postavljanja u školskom vrtu, a učenice su marljivo i vrijedno pristupile izvršenju zadatka.