Sajam projektnog učenja

Na kraju nastavne godine učenici razredne nastave, uz podršku svojih učiteljica, organizirali su Sajam projektnog učenja kojim su predstavili svoje uratke izvršene tijekom aktivnosti u okviru projekta Projektno učenje.

U okviru školskog projekta Projektno učenje učiteljice razredne nastave matične i područne škole, uz podršku pedagoginje Dijane Skorup, stvarale su tijekom mjeseci uvjete u kojima učenici iskustveno ulaze u procese samostalnog učenja. Učenici su imali priliku odabrati teme koje će istraživati u okviru predmeta Prirode i društva i Hrvatskog jezika te aktivnosti produženog boravka. Istraživali su o zdravoj prehrani, kuhanju, ekologiju i održivom razvoju, kulturnoj baštini, promjenama u prirodi, jezičnom stvaralaštvu, stvaranju razrednog časopisa, pisanju priča i problemskih priča. Učili su reciklirati papir, a kroz svoje stvaralačke uratke poslali su poruke mira, ljubavi i prijateljstva.

Primjenom istraživačkih, interaktivnih i suradničkih metoda učenja nastojalo se utjecati na višu razinu motivacije u razredu, a među učenicima dodatno se razvijala suradnja, odgovornost, zajedničko istraživanje i rješavanje problema, stavovi, tolerancija i korištenje suvremenih medija u predstavljanju rezultata projektnog učenja.

Na kraju nastavne godine učenici su predstavili svoje uratke i sa svojim učiteljicama organizirali Sajam projektnog učenja na kojem su ostali učenici  mogli nešto novo naučiti, pročitati zanimljive priče, pjesme i opise kulturnih znamenitosti našeg zavičaja.