FILMSKA VEČER

Autor: Dijana Skorup, 20. 11. 2018.

U ponedjeljak, 12. studenoga 2018. u Osnovnoj školi Ljudevita Gaja u Osijeku održala se Filmska večer.

Među brojnim radionicama, u 7. razredu održala se radionica na temu Razlike u filmskoj i kazališnoj glumi. U učionici povijesti i geografije učenici  su se okupili kako bi naučili nešto više o glumi u filmu i kazalištu. Radionica je započela u 19 sati i trajala je sat vremena.
Radionicu su organizirale i vodile učiteljica Marijana Lukić i Antonela Knežević.

Gost radionice bio je Vjekoslav Janković, poznati glumac osječkog HNK. Učenicima je pričao o svojim iskustvima u svijetu kazališta, podijelio brojne savjete vezane uz glumu te odgovarao na pitanja zainteresiranih učenika. Nakon uvodnog predavanja, učenici su primijenili stečena znanja odglumivši na zadanu temu, čime je i završila radionica.