eTwinning projekt Geometrician’s Views

Učenici 5. i 7. razreda matične škole u okviru dodatne nastave matematike i učenici 7.a razreda u okviru dodatne nastave fizike sudjeluju u provedbi eTwinning projekta Geometrician’s Views.

Da matematika može uistinu biti zanimljiva i poučna i da je prisutna u svakodnevnom životu, dokazuje sudjelovanje učenika 5. i 7. razreda matične škole koji pohađaju dodatnu nastavu matematike. Uz podršku učiteljice Snježane Elveđi uključili su se u eTwinning projekt Geometrician’s Views kojem je glavni obrazovni cilj osposobiti učenike za prepoznavanje matematičkih obrazaca i pojmova u umjetničkim djelima i prirodnim pojavama. Riječ je o projektu koji koordinira francuska udruga “Les Maths en Scène”, a uključeno je šest država partnera - Hrvatska, Grčka, Italija, Rumunjska, Srbija i Španjolska.

Naši učenici odabrali su četiri aktivnosti - njihalo, iluzije, popločavanja, tamna komora - a o više informacija i tijeku provedbe projekta možete pogledati na infografikama u nastavku.