Božićnu radost nosimo drugima

Polaznici izvannastavnih aktivnosti Misijska skupina i Mali programeri uljepšali su svojim aktivnostima predblagdansko vrijeme u našoj školi.

Tijekom prosinca 2021. polaznici izvannastavnih aktivnosti Misijska skupina i Mali programeri kreativno su obradili teme došašća i Božića. Želeći istovremeno poželjeti sve najljepše za predstojeće blagdane i pokazati svoje informatičko znanje, programeri su osmislili i oblikovali digitalne božićne čestitke koje možete pogledati na poveznici https://view.genial.ly/61c0ccb92bdfbe0dcaa81f07/interactive-content-holiday-frame.

Na Misijskoj skupini polaznici su najprije izradili adventski kalendar s poticajnim porukama kojim su ukrasili hodnike škole. Sami su izradili kuverte za svaki dan došašća u kojima se skrivao prijedlog dobrog dijela za taj dan: razveseliti nekoga, reći dobru riječ, pomoći i sl.

Na satu Vjeronauka pisali su četverostihove s ključnim riječima Božić, Josip, Marija, dijete, radost pri čemu su u četiri kratka retka stala njihova jednostavna, ali i duboka promišljanja o blagdanu Božića. Analizirajući tekst iz evanđelja po Luki, osluškivali su se i tražili se u ulogama biblijskih likova, nastojeći osjetiti njihovu radost.

Svoje stihove dodatno su kreativno oblikovali u poruke, a zatim su u utorak 21. prosinca 2021. polaznici Misijske skupine zajedno s učenicima 6.a i 6.b obišli pojedine odjele razredne i predmetne nastave u svojoj smjeni, poklonivši im božićne poruke koje su sami izradili.

Josip

Dostojan i blag.

Pomaže, ispunjava i vjeruje.

Kako si imao snage i vjere

na putu do Betlehema?

Božić

svečan, radostan.

Pečemo, slavimo, veselimo se.

Radujemo se rođenju Isusa.

Ljubav

velika, tiha.

Kuca, traži, čeka.

Ljubav je pokraj tebe – zar ne vidiš?

Jutro

božićno, radosno.

Čekam, osluškujem, tražim.

Otvaram ljubav kao najbolji poklon.

Radost se umnaža kad ju dijelimo. Svatko od nas veliki je dar jedno drugome. Uvijek imamo što pokloniti: svoj osmijeh, toplu riječ, svoju prisutnost, i upravo nas na to potiču i promišljanja naših učenika.

objavio: Aleksandra Krampač-Grljušić   datum: 21. 12. 2021.