„POZOR! Plivamo na sceni“

Autor: Dijana Skorup, 22. 3. 2019.

Dječja osječka kreativna kućica Dokkica u suradnji s Dječjim kazalištem Branka Mihaljevića u Osijeku organizirala je 8. po redu Festival petominutnih učeničkih igrokaza „POZOR! Plivamo na sceni“. Ove godine Festival je okupio preko  140 učenika i učenica  iz 15 osnovnih škola grada Osijeka i Osječko-baranjske županije, a održao se 18. ožujka u 18 sati u Dječjem kazalištu Branka Mihaljevića.

Dramska skupina naše škole  predstavila se scenskom izvedbom pod nazivom Ljubav? Obična glupost! U predstavi su sudjelovali: Iva Šubarić, Leon Vladić, Lovro Tašić, Luka Adžić, Noel Garić, Hana Pešo, Anđela Knežević, Petra Bukovec, Katarina Peteš, Nina Čepčik, Antea Kolovrat, Paula Vuković, Lorena Pavlić,  Magdalena Curić i Marta Miloloža, a pripremila ih je učiteljica Antonela Zec.

Izvedba igrokaza  Ljubav? Obična glupost! nagrađena je nagradom za najbolju predstavu ljubavne tematike, a sudionici su dobili priznanja za svoja glumačka ostvarenja.

Učenica Hana Pešo je i otpjevala himnu Festivala zajedno sa svim sudionicima.

Ciljevi ovoga projekta su promocija scenskog stvaralaštva djece, popularizacija kazališne umjetnosti među djecom, poticanje ljubavi prema scenskom izričaju i kazalištu te priznanje scenskog stvaralaštva učenika i učitelja osnovnih škola grada i županije.

Naši glumci su sa zadovoljstvom sudjelovali na ovom Festivalu i sjajno se zabavili!