DAN ŠKOLE

Autor: Dijana Skorup, 6. 5. 2019.

Međurazredna natjecanja i radionice životnih vještina

Dan škole obilježili smo 16. i 17. travnja uz brojne aktivnosti. Učenici matične škole sudjelovali su u već tradicionalnim međurazrednim natjecanjima, a učenici Područne škole Sarvaš u radionicama životnih vještina.

Tjednima ranije na satima razredne zajednice odabirale su se boje i natpisi na majicama, odlučivalo se i dogovaralo koji će učenici najbolje predstavljati razred u pojedinim natjecateljskim kategorijama. Večer uoči Dana škole u sportskoj dvorani matične škole održana je svečana priredba naziva Što smo mogli biti u kojoj su sudjelovali učenici razredne nastave. Učiteljice su marljivo uvježbavale učenike koji su te večeri publici, roditeljima i gostima prikazali svoje umijeće u programu koji su osmislile i realizirale nastavnice Katarina Miloloža i Melita Zanze.

Na Dan škole učenici matične škole natjecali su se u sportu, kvizu znanja i likovnom izrazu. Bilo je to ponovno veselo prijepodne kad su se učenici potpuno predali zadatku, s velikim ushitom pristupili poslu te je krajnji rezultat bio izvrstan. Sve je proteklo u navijačkom, ali prijateljskom ozračju.

U PŠ Sarvaš Dan škole protekao u sudjelovanju u radionicama životnih vještina. Učenici su izabirali među brojnim radionicama (kulinarstvo, higijena i moda, sport, izrada ukrasa i rukotvorina, razvoj informatičke pismenosti, pružanje prve pomoći) onu radionicu kojom žele razvijati svoje životne vještine. Primjerice, volonteri Crvenoga križa pokazali su učenicima kroz improvizirane situacije kako pružiti nekome prvu pomoć, u kreativnoj radionici izrađivali su uskrsne ukrase (zečeve i piliće od vune, bojanje pisanice, oslikavanje teglica), a u kulinarskoj radionici učili su kako pripremati slatke i slane obroke. Na kraju je odigrana i rukometna utakmica između učenika i nastavnika što je bilo posebno zabavno za sve.

Uz smijeh, druženje, zajedništvo i veselje i ovaj Dan škole brzo je prošao.