BRIGA UČENIKA ZA OKOLIŠ ŠKOLE

Autor: Dijana Skorup, 7. 5. 2019.

Učenici od  5. do 8. razreda, pod vodstvom nastavnice Marije Kovačić, kontinuirano uređuju okoliš škole nastojeći ga učiniti što ljepšim i urednijim.

Proljeće je vrijeme kada treba marljivo raditi u vrtu i na zelenim površinama pa su tako šestaši odnosili suhe grane, uklanjali nakupljeni otpad i ravnali zemlju na prilazu škole. Tijekom ožujka i travnja, kada se obilježavaju Dan voda i Dan planeta Zemlje, ekolozi su ispred zgrade škole  sadili proljetno cvijeće: maćuhice, tratinčice, narcise i perunike kako bi prilaz školi učinili što ljepšim. Osim cvjetnjaka zasađen je i mali povrtnjak sa sezonskim povrćem, a u suradnji s udrugom „Plodovi Panonije“ orezane su, okopane i prihranjene  voćke u školskom voćnjaku . Nadamo  se da će plodovi našeg voćnjaka i povrtnjaka donijeti ukusne plodove u  kojima će moći uživati učenici i učitelji naše škole.