PROJEKT „Škola za 21. stoljeće, škola za kreativnost“

I ove godine naša se škola uključila u projekt poticanja kreativnosti „Škola za 21.stoljeće, škola za kreativnost“ koji organizira osječka udruga Klikeraj u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja.
Projekt je vrijedan 142 000 kn, a cilj mu je pružiti mogućnost darovitim učenicima da razvijaju svoju kreativnost, a jednako tako i učiteljima i nastavnicima da razvijaju vlastite kompetencije u radu s darovitim učenicima.

I ovoga puta daroviti četvrtaši vježbat će kako doći do dobre ideje kroz radionice kreativnog mišljenja, a petaši,šestaši i sedmaš će istraživati što je to veza, kakve veze postoje i kakve mogu biti. Stvarat će rješenje odnosno odgovor na vlastito istraživačko pitanje i svoje uratke prezentirat će pred učenicima i učiteljima iz drugih škola na Ljetnoj školi kreativnosti koja će se održati u lipnju u Osijeku. Četvrtaši će sudjelovati na Proljetnoj školi kreativnosti u travnju gdje će imati priliku vidjeti, čuti i iskusiti nešto novo u raznolikim znanstvenim, umjetničkih i tehnološkim radionicama.
Pored naše škole, u projektu sudjeluju i druge osnovne škole širom Slavonije.
Tim za razvoj darovitosti naše škole čie: Roberta Jelić, psihologinja te učiteljice Gabriela Petranović i Ksenija Milosavljević.

objavio: Dijana Skorup   datum: 6. 2. 2020.

« Travanj 2021 »