Suradnja s ukrajinskom školom

Učenici 5.b razreda s razrednicom Ivanom Kapetanović i vjeroučiteljicom Myroslavom Mostepaniuk organizirali su 23. ožujka 2021. virtualni susret s vršnjacima osnovne škole iz ukrajinskoga grada Ivano-Frankivska.

Tijekom integriranoga sata Vjeronauka i Sata razrednika učenici 5.b razreda organizirali su 23. ožujka 2021. virtualni susret s vršnjacima Katoličkoga liceja Vasilija Velikog iz ukrajinskoga grada Ivano-Frankivska. Razrednica Ivana Kapetanović i vjeroučiteljica Myroslava Mostepaniuk potrudile su se osmisliti zanimljiv, poučan i zabavan sat s temom Osnovnoškolsko obrazovanje u Ukrajini i Hrvatskoj: razmjena iskustava.

Koristeći se Zoom aplikacijom, učenici su razgovarali i razmjenjivali iskustva pa su prvo učenici iz Ukrajine predstavili svoju zemlju i školu, dnevni raspored i običaje škole (humanitarna djelatnost, obiteljski dani), a nakon toga učenici David Grizbaher, Mario Volarić, Lana Čulo i Maja Mulić usmeno su predstavili našu školu, razred i naše običaje. Razmjena iskustva bila je vrlo poučna za oba razreda, a izdvojit ćemo samo neke zanimljivosti koje saznali poput toga da ukrajinski učenici te škole nose uniforme, da za užinu imaju kuhane obroke, da u školi uče dva strana jezika i da imaju sličan broj predmeta kao i mi.

Susretu je nazočila i njihova razrednica, nastavnica strane književnosti Galyna Myhajljak te ravnateljica Jeremija Steblyna, a ukrajinskim učenicima obratila se naša pedagoginja Dijana Skorup.

Susret je protekao ugodno i zabavno, a dogovoreno je da im za uskrsne blagdane pošaljemo čestitke i nastavimo daljnju suradnju.

Priloženi dokumenti:
Razmjena_iskustava.pdf (1.40 MB)

objavio: Aleksandra Krampač-Grljušić   datum: 24. 3. 2021.

12:40 - 13:10 - ručak u produženom boravku

U privitku se nalaze sve informacije o voznom redu školskog autobusa.

« Rujan 2021 »