Provedba projekta Eko etno igračke u PŠ Sarvaš

U okviru projekta Eko etno igračke učenici Područne škole Sarvaš proveli su razne aktivnosti na satima Informatike, Tehničke kulture i Prirode.

Provedba projekta Eko etno igračke omogućila je učenicima Područne škole Sarvaš brojne aktivnosti koje su se provodile na satima Tehničke kulture, Prirode i Informatike.

Na satu Tehničke kulture učenici 5.c razreda izrađivali se drvene kućice/hranilice za ptice koje tijekom sata Prirode postavili na drveća u školskome dvorištu. Hranilice za ptice jedan su od načina kojima zimi možemo pomoći malim pernatim stvorenjima, a do ove godine imali smo ih samo nekoliko. Iizradom novih hranilica obuhvatili smo veće područje i tako i dalje omogućili prehranu i zaštitu ptica stanarica u našem mjestu.

Učenici 6.c i 6.d razreda proučavali su na satima Prirode tijekom travnja različite oblike energije, uspoređivali obnovljive i neobnovljive izvore energije te istraživali vrstu energenata kojima se griju mještani njihovoga naselja i razloge zašto se griju baš navedenim gorivima, a saznali su i što je ekološki otisak te kako možemo biti energetski učinkovitiji.

Na satu Informatike učenici 7.c razreda Krešimir B., Dino D., Ana F., Maja G., Mauro M., Kristian M. i Luna M. bojili su i ukrasili police za informatičku učionicu. Nakon postavljanja polica na zid učenici su ukrasili zid oko polica te složili na njih informatičke časopise, edukativne materijale za učenike i nastavnike, drvene bojice i druge korisne materijale. Tako su oživjeli informatičku učionicu i omogućili sebi, ali i budućim generacijama učenika naše škole tiskane informatičke materijale koje će biti lako dostupne na šarenim policama informatičke učionice.

objavio: Aleksandra Krampač-Grljušić   datum: 21. 4. 2021.

12:40 - 13:10 - ručak u produženom boravku

U privitku se nalaze sve informacije o voznom redu školskog autobusa.

« Rujan 2021 »