Najsretniji smo kad smo zajedno - obilježavanje Međunarnodnog dana obitelji

Učenici 1.c razreda Područne škole Sarvaš prigodnim su aktivnostima obilježili Međunarodni dan obitelji.

Svi volimo svoju obitelj i u njoj se najbolje osjećamo. Poznato je da je svaka obitelj posebna na svoj način i zato volimo njezine članove, uživamo u zajedničkom vremenu, činimo sve da bismo ih usrećili. Da bi je predstavili i prikazali u najboljem svjetlu, učenici 1.c razreda osmislili su i proveli različite aktivnosti kojima su obilježili Međunarodni dan obitelji.

Uoči Dana obitelji donijeli su na sat Prirode i društva fotografije svojih roditelja, braće i sestara. Razgovarali su u parovima što je dužnost svakog člana obitelji, kako zajedno provode slobodno vrijeme, kome pomažu i tko im pomaže kada je potrebno.

Na satu Hrvatskog jezika pisali su činkvinu o obitelji čiji su oblik upoznali kroz projekt Tko se boji riječi još? koji provode sa svojom učiteljicom. Učenici su bili iznimno domišljati u pisanju pjesama, a u nastavku donosimo samo neke od njih. Sigurni smo da su se članovi obitelji razveselili kada su im učenici pročitali svoje tekstove povodom toga važnog dana.

Na satu Likovne kulture flomasterima i pastelama osmislili su i oslikali natpise za vrata svojih obiteljskih kuća koje su obećali postaviti na ulazna vrata i tako dodatno ukrasiti svoje domove.

Cijeli je dan prošao u veselom ozračju i učenici su vrlo rado govorili o svojim obiteljima. Aktivnosti su ih zabavile i poučile koliko je obitelj važna i zašto je moramo poštivati i čuvati.

objavio: Aleksandra Krampač-Grljušić   datum: 17. 5. 2021.

12:40 - 13:10 - ručak u produženom boravku

U privitku se nalaze sve informacije o voznom redu školskog autobusa.

« Rujan 2021 »