Godina dobrote, ljubavi i pomaganja

Na kraju kalendarske godine osvrćemo se na provedene projekte u našoj školi koji potiču humanost, solidarnost, međusobno uvažavanje i prihvaćanje i zahvaljujemo svima koji su doprinijeli njihovoj provedbi.

Višegodišnjim školskim projektom Božić svima, a ne samo nama prvenstveno želimo njegovati vrijednosti suosjećanja, solidarnosti, socijalnog poduzetništva, humanosti i ljubavi prema svemu što nas okružuje. Tijekom prosinca svake školske godine u okviru projekta skrbimo za najpotrebitije u našoj školi i u našim razredima. Svaki razredni odjel prikupljao je  namirnice za obitelji iz razreda ili iz škole koje su s ljubavlju darivali u predblagdansko vrijeme. Zajedničkim su snagama izradili i božićne čestitke te prikupljali donacije za uređenje školskog interijera.

Naša je misija ne skrbiti samo za sebe, već podizati svijest za razvoj humanosti prema drugima. Uključujemo se u različite projekte solidarnosti i pomažemo ljudima, životinjama i prirodi. Od početka ove školske godine učitelji i učenici zajednički su posjetili, darivali i uključili se videospotom u kampanju pomoći azilu pasa u Nemetinu koji strpljivo priželjkuje ljubitelje životinja u svojim prostorima.

Učenici Područne škole Sarvaš sudjelovali su u humanitarnoj košarkaškoj utakmici u kolicima kojom se željelo podići svijest o važnosti podrške osobama s teškoćama i invaliditetom. Svake školske godine učitelji i učenici uključeni su u akcije prikupljanja plastičnih čepova kako bi pomogli djeci oboljeloj od leukemije i limfoma.

Na poticaj Doris Olujić, predstavnice naše škole u Dječjem gradskom vijeću, učenici su  sudjelovali u dvije akcije prikupljanja hrane za mačke i u akciji prikupljanja slatkiša za djecu koja žive u teškim socijalnim uvjetima. Odaziv učenika i njihovih roditelja uvijek je iznimno velik pa ovim putem zahvaljujemo učenicima, roditeljima, bakama, djedovima i prijateljima škole na svim donacijama i darovima, na velikodušnosti i ljubavi za svoje bližnje u okruženju i šire.

U novoj 2022. godini nastavljamo dalje jer „…o pomaganju se ne razmišlja – to se jednostavno i od srca učini!“

objavio: Aleksandra Krampač-Grljušić   datum: 27. 12. 2021.

12:40 - 13:10 - ručak u produženom boravku

U privitku se nalaze sve informacije o voznom redu školskog autobusa.

« Siječanj 2022 »