Velika obljetnica, zajednički trud, ljepša škola

Ususret obilježavanju 60. obljetnice osnutka naše škole i okviru školskog projekta Što ja i moj razred možemo učiniti za svoju školu svi učenici matične i područne škole osmislili su (a neki i proveli) aktivnosti kojima su željeli urediti školu i uljepšati boravak u njoj.

Nakon tri godine od posljednje zajedničke proslave Dana škole ponovno se radujemo druženju i veselju koje će ispuniti naše učionice. Ove smo godine posebno ponosni jer slavimo 60. rođendan škole, a tu prigodnu obljetnicu željeli smo obilježiti brojnim aktivnostima i prije glavne svečanosti 28. travnja 2022. U okviru školskog projekta Što ja i moj razred možemo učiniti za svoju školu svi učenici matične i područne škole osmislili su (a neki i proveli) aktivnosti kojima su željeli urediti školu i uljepšati boravak u njoj.

S obzirom na to da je riječ o velikom broju razrednih odjela, projekt nam je donio mnoge kreativne ideje koje će dugoročno učiniti obje škole sretnim mjestom za sadašnje i buduće učenike. Učenici razredne nastave matične škole odlučili su se na ukrašavanje i uređivanje vanjskog prostora pa su neki veći posadili ukrasno cvijeće i grmlje, organizirali uskrsni sajam kako bi prikupili potrebna sredstva za šareno oslikavanje ulaza u školu, a neki će se pobrinuti i da nabave potrebna pomagala za nastavu tjelesne i zdravstvene kulture. Učenici posebnih odjela željeli su opremiti školsku knjižnicu zanimljivim naslovima pa su organizirali prikupljanje knjiga, a uredili su i cvjetnjak u koji su posadili trajnice lavande i ružmarina. U Područnoj školi Sarvaš očekuje nas uređen prostor oko škole s mnoštvom cvijeća, ukrasnih biljaka i prigodnih drvenih konstrukcija koje će boravak u školskom dvorištu učiniti ugodnijim i ljepšim. Osim toga neki su već uredili svoje učionice, a čeka ih i oslikavanje zidova koji će postati „slikarsko platno“ za sve njihove kreativne ideje.

Učenici predmetne nastave matične škole svoje su ideje uglavnom usmjerili na unutrašnje uređenje škole pa nas očekuju novi izgledi učionica matematike, likovne kulture, fizike i tehničke kulture uz ideju da se urede drvene konstrukcije za sjedenje u školskome dvorištu pa se veselimo trenutcima odmora i opuštanja. Predmetna nastave Područne škole Sarvaš imat će izazovan zadatak uređenja velikog vanjskog dijela školskog prostora koji će biti namijenjen boravku učenika tijekom odmora, a ponekad i tijekom sata kada budu imali sat u prirodi. Provedba tih aktivnosti planirana je tijekom sljedeće školske godine, no već nas sada raduje činjenica da će suradnja učenika, roditelja i učitelja doprinijeti novom izgledu školskog dvorišta.

Uistinu imamo razloga za slavlje ove godine, još nas čeka mnogo posla ne bismo li učinili našu školu još ljepšom i boljom. Zajedničkom „čestitkom“ i trudom želimo joj još mnogo rođendana koje će, sigurni smo, i buduće generacije s ponosom slaviti.

objavio: Aleksandra Krampač-Grljušić   datum: 26. 4. 2022.

« Ožujak 2024 »