Učenici i roditelji u zabavnim aktivnostima

U ponedjeljak 16. svibnja 2022. god. u našoj školi obilježen je Dan obitelji. U sklopu integriranog dana učenici Područne škole Sarvaš aktivno su proveli poslijepodne sa svojim roditeljima i učiteljima sudjelujući u brojnim zabavnim igrama, a učenici matične škole bili su na izletu i uređivali školsko dvorište.

Nakon dužeg vremena vruće proljetno poslijepodne u Sarvašu 16. svibnja 2022. god. bilo je vrlo razigrano. U prostorijama škole i na nogometnom igralištu NK Sarvaš okupili su se učenici, roditelji i učitelji kako bi obilježili Dan obitelji. Tim je povodom organiziran integrirani dan s brojnim aktivnostima tijekom kojeg su učenici i roditelji mogli zabavno provesti zajedničko vrijeme i tako još jednom naglasiti koliko je obitelj važna za svakoga.

Dio aktivnosti odvijao se u učionicama pa su se tako učenici zabavili igrajući brojne društvene igre, kvizove znanja, escape room, organizirali su zanimljive radionice za svoje roditelje i izrađivali kreativne predmete. Drugi dio aktivnosti odvijao se na nogometnom igralištu NK Sarvaš gdje je bilo organizirano natjecanje u obiteljskim igrama na otvorenom, a sve je postalo zanimljivije kada su im se pridružili i roditelji. Bilo je tu trčanja u vrećama, povlačenja konopa, igranja odbojke, graničara i malog nogometa, streličarstva pa su se učenici i njihovi roditelji, ponekad u paru, a ponekad i jedni protiv drugih, zabavljali natjecanjem i postizanjem boljih rezultata. Učenici razredne nastave matične škole organizirali su kreativne radionice i kraće izlete koje su ugodno proveli sa svojim učiteljima i roditeljima, a učenici predmetne nastave uključili su se u volontersku akciju kojom su htjeli urediti školsko dvorište.

Želeći obilježiti Dan obitelji, cilj je aktivnosti razvijanje povjerenja između roditelja i djece kao temelja zdravog odnosa, ali i poticanje na aktivno i kreativno provođenje vremena u igri i sportskim aktivnostima.

Učenici i roditelji bili su zadovoljni takvim načinom obilježavanja Dana obitelji i drago im je, unatoč umoru i vrućini, što su zajedno proveli ugodno proljetno poslijepodne u igri i zabavi.

objavio: Aleksandra Krampač-Grljušić   datum: 17. 5. 2022.