preskoči na sadržaj

Osnovna škola Ljudevita Gaja Osijek

 > Naslovnica
vijesti

UDŽBENICI U 2019./2020. ŠKOLSKOJ GODINI Vijest ima dokument u privitku

Autor: Dijana Skorup, 10. 7. 2019. 22:35

Udžbenici se u sljedećoj školskoj godini nabavljaju sredstvima Državnog proračuna i u vlasništvu su škole. 

U  školskoj godini 2019./2020. bit će u upotrebi dvije vrste udžbenika:

  1. „Novi udžbenici“-(primjena novog kurikuluma)- udžbenici za 1. razred, udžbenici za 5. razred i za 7. razred udžbenici za Biologiju, Kemiju i Fiziku

 

  1. „Postojeći udžbenici“- (udžbenici odabrani 2014.)- udžbenici za 2., 3., 4., 6., 7. (osim Biologije, Kemije i Fizike), 8. razred

 

Učenici će dobiti sve udžbenike prvi dan nastave, a radne bilježnice, odnosno druge nastavne materijale roditelji trebaju kupiti.

Sredstvima Državnog proračuna dokupljuje se samo  potreban broj novih udžbenika, tako će učenici dobiti  rabljene udžbenike iz većine predmeta i nove radne udžbenike iz matematike i engleskog jezika u razrednoj nastavi (2. – 4. razred). Učenici prvih razreda dobit će sve nove udžbenike koje su učitelji/ce odabrale.

Učenici predmetne nastave nasljeđuju uglavnom rabljene udžbenike izuzev novih radnih udžbenika  engleskog jezika i udžbenika iz biologije, kemije i fizike koji su nastavnici odabrali za rad po novom kurikulumu. Učenici  petih razreda, kao i prvih, dobivaju novo odabrane udžbenike po novom kurikulumu Škole za život.

Radne bilježnice, odnosno druge nastavne materijale roditelji učenika svih razreda trebaju kupiti.

Popis udžbenika i drugih nastavnih materijala možete pogledati u prilozima.

 [više]

OBAVIJEST O NAČINU REALIZACIJE ODMORA U ŠKOLSKOJ GODINI 2019./2020.

Autor: Dijana Skorup, 9. 7. 2019. 13:21

OBAVIJEST O NAČINU REALIZACIJE ODMORA U ŠKOLSKOJ GODINI 2019./2020. ZA UČENIKE SVIH ŠKOLSKIH USTANOVA NA PODRUČJU OSJEČKO-BARANJSKE ŽUPANIJE

Temeljem članka 11. stavak 1. Odluke o početku i završetku nastavne godine, broju radnih dana i trajanju odmora učenika osnovnih i srednjih škola za školsku godinu 2019./2020. („Narodne novine“ broj 48/19.) izvješćujemo sve učenike i roditelje da će sve školske ustanove na području Osječko-baranjske županije primjenjivati dosadašnji model odmora učenika označen u članku 4. Odluke kao model 1.

Školska godina 2019./2020. započinje 9. rujna 2019. i završava 17. lipnja 2020. godine.

Polazeći od navedenog, zimski odmor za učenike počinje 23. prosinca 2019. godine i traje do 10. siječnja 2020. godine, s tim da nastava počinje 13. siječnja 2020. godine.

Proljetni odmor za učenike počinje 10. travnja 2020. godine i završava 17. travnja 2020. godine, s tim da nastava počinje 20. travnja 2020. godine.

 

 [više]

OBAVIJESTI ZA KRAJ ŠKOLSKE GODINE 2018./2019.

Autor: Dijana Skorup, 21. 6. 2019. 12:34

Poštovani učenici i učitelji,

Došli smo do kraja nastavne godine i svima želimo opuštene i ugodne ljetne praznike.

 

 [više]

PLASTIČNIM ČEPOVIMA DO SKUPIH LIJEKOVA

Autor: Dijana Skorup, 1. 7. 2019. 13:17

Hvalevrijedan projekt i u našoj školi

Učenici i djelatnici OŠ Ljudevita Gaja, Osijek – PŠ Sarvaš tijekom školske godine 2018./19. skupili su 60 kg plastičnih čepova za Udrugu oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske (UOLL).

 [više]

SMOTRA DJEČJEG STVARALAŠTVA GLUMOM "POP ACT"

Autor: Dijana Skorup, 1. 7. 2019. 13:09

Učenice koje pohađaju Dramsku skupinu naše škole: Antea Kolovrat, Petra Bukovec, Paula Vuković, Iva Šubarić i Korina Jurilj, uz tehničku podršku učenika Leona Vladića i pod vodstvom mentorice Antonele Zec, sudjelovale su na Smotri dječjeg stvaralaštva glumom “POP ACT” koju je organizirala OŠ Popovac 5. lipnja 2019. godine u popovačkom Domu kulture. Naše glumice izvele su igrokaz Naši snovi pred prepunom dvoranom.

Uživali smo u druženju, glumi i razmjeni iskustava te na najbolji mogući način zaokružili rad Dramske skupine za ovu nastavnu godinu.

 

 [više]

IDEMO U SREDNJU ŠKOLU Vijest ima dokument u privitku

Autor: Dijana Skorup, 31. 5. 2019. 13:58

Dragi učenici i roditelji,

prijave za upis kandidata u srednje škole u školskoj godini 2019./2020.godine započele su 27. svibnja 2019. godine na stranici https://www.upisi.hr/upisi/Korisnik/Prijava . U ovom trenutku važno je  uskladiti  sposobnosti , interese i ocjene  te promišljati o motivaciji i željama vezanih za upis u konkretne srednjoškolske programe.  Molimo vas da proučite Odluku Ministarstva o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2019./2020. https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2019_05_53_1020.html  sa svim određenim datumima i terminima ljetnog i jesenskog roka upisa i uvjeti ma natječaja za upis. Povjerenstvo za upis naše škole je također imenovano, a odluku  o imenovanju  možete pogledati u dodatku.

 [više]

BRIGA UČENIKA ZA OKOLIŠ ŠKOLE

Autor: Dijana Skorup, 7. 5. 2019. 14:13

Učenici od  5. do 8. razreda, pod vodstvom nastavnice Marije Kovačić, kontinuirano uređuju okoliš škole nastojeći ga učiniti što ljepšim i urednijim.

 [više]

DAN ŠKOLE

Autor: Dijana Skorup, 6. 5. 2019. 13:18

Međurazredna natjecanja i radionice životnih vještina

Dan škole obilježili smo 16. i 17. travnja uz brojne aktivnosti. Učenici matične škole sudjelovali su u već tradicionalnim međurazrednim natjecanjima, a učenici Područne škole Sarvaš u radionicama životnih vještina.

 

 [više]

OBILJEŽEN MEĐUNARODNI DAN BROJA PI

Autor: Dijana Skorup, 25. 4. 2019. 09:39

Četrnaestog ožujka u Područnoj školi Sarvaš učenici predmetne nastave obilježili su Međunarodni dan broja Pi. 

 [više]

DANI MEDIJSKE PISMENOSTI

Autor: Dijana Skorup, 24. 4. 2019. 10:29

U organizaciji Agencije za elektroničke medije i Ureda UNICEF-a za Hrvatsku, u suradnji s brojnim partnerima, uključujući i Hrvatski audiovizualni centar i Kino mrežu te pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i Ministarstva znanosti i obrazovanja, proveli su se drugi po redu Dani medijske pismenosti.

 [više]

ES GEES – PREDAVANJE I SNIMANJE VIDEOSPOTA

Autor: Dijana Skorup, 24. 4. 2019. 10:23

U sklopu projekta  „Education for Sustainability – Green and Energy Efficient Schools – ES GEES“ (hrv. Edukacija za održivost  – zelene i energetski učinkovite škole) u koji je uključena naša škola,  9. travnja 2019. godine učenici šestih i osmih razreda poslušali su zanimljivo, interaktivno predavanje koje je održao profesor Danijel Topić te su imali priliku učiti o obnovljivim izvorima i štednji energije s ciljem razvijanja svijesti o važnosti prirodnih resursa koja bi trebala rezultirati racionalnom potrošnjom energije. Nakon predavanja naši učenici su sudjelovali u  snimanju  promotivnog videospota u sklopu projekta. Sjajno su se zabavili te s nestrpljenjem očekuju objavu videospota.

 [više]

POSJETI DJEČJEM VRTIĆU "JAGLENAC"

Autor: Dijana Skorup, 24. 4. 2019. 10:15

U ovoj školskoj godini učenici koji pohađaju Dramsku skupinu dvaput su posjetili Dječji vrtić Jaglenac. Prvi put su bili u božićnom razdoblju u pratnji učitelja Ivana Matančića i učiteljice Antonele Zec te su pred punom dvoranom djece i odgojiteljica  izveli igrokaz Božićna priča.  Drugi put su posjetili  vrtić  15. 4. 2019. godine te su pred malim vrtićarcima izveli novi igrokaz. Budući da je većina naših učenika pohađala ovaj vrtić, bile su ovo prilike da se podsjete svojih vrtićkih dana i vide svoje drage odgojiteljice. Ovim posjetima ostvarena je lijepa suradnja između naše škole i Dječjeg vrtića Jaglenac koju ćemo održavati i u budućnosti.

 

 [više]

POSJET PIVOVARI

Autor: Dijana Skorup, 24. 4. 2019. 10:12

Učenici 8.b razreda su 12. 4. 2019. s učiteljicama Marijanom Lukić i Emanuelom Živković posjetili Pivovaru Osijek d.o.o. gdje ih je toplo ugostio dipl. ing. prehrambene tehnologije Tomislav Blagojević, glavni tehnolog u našoj pivovari.

 [više]

ZNANSTVENI SAJAM

Autor: Dijana Skorup, 2. 4. 2019. 17:19

Učionice postale laboratoriji, a učenici mali znanstvenici

U petak 29. ožujka 2019. god. učenici su imali mogućnost sudjelovati na znanstvenom sajmu koji se održavao u našoj školi. Njihovi su im učitelji pripremili pregršt kreativnih pokusa i radionica koje su isprobavali i rješavali čime su nakratko postali mali znanstvenici.

 [više]

ODRŽANO 1.KOLO MODELARSKE LIGE

Autor: Dijana Skorup, 1. 4. 2019. 13:28

Dana 27.03.2019. godine u organizaciji Zajednice tehničke kulture Grada Osijeka održano je 1. kolo Modelarske lige u Osijeku u Osnovnoj školi Ljudevita Gaja. 

 

 [više]

"Mala škola tehničkih aktivnosti na području Osječko-baranjske županije u 2019."

Autor: Dijana Skorup, 1. 4. 2019. 12:58

Osnovna škola Ljudevita Gaja iz Osijeka prva je od mnogih škola na području Osječko-baranjske županije koja se uključila u realizaciju projekta „Mala škola tehničkih aktivnosti na području Osječko-baranjske županije u 2019.“

 [više]

„POZOR! Plivamo na sceni“

Autor: Dijana Skorup, 22. 3. 2019. 10:09

Dječja osječka kreativna kućica Dokkica u suradnji s Dječjim kazalištem Branka Mihaljevića u Osijeku organizirala je 8. po redu Festival petominutnih učeničkih igrokaza „POZOR! Plivamo na sceni“. Ove godine Festival je okupio preko  140 učenika i učenica  iz 15 osnovnih škola grada Osijeka i Osječko-baranjske županije, a održao se 18. ožujka u 18 sati u Dječjem kazalištu Branka Mihaljevića.

 

 [više]

ZAROLAJ KLIKERE - Projekt “Škola za 21. st., škola za kreativnost”

Autor: Dijana Skorup, 8. 3. 2019. 11:38

I ove školske godine se sa skupinom učenika 4.-ih razreda bavimo tematikom osnovnih aspekata kreativnog mišljenja te mogućnostima poticanja fluentnosti, fleksibilnosti, originalnosti i elaboracije u različitim domenama.  Pristup razvijanju ovih osobina temelji se na dječjoj igri te na specijaliziranim didaktičkim igrama koje smo osmislili upravo kako bi kod učenika potaknuli kreativno rješavanje problema i zadataka.  Očekujemo mnoštvo dovitljivih ideja i uradaka do kraja ciklusa od 10 radionica.

 

 [više]

PROJEKTNO UČENJE - Projekt “Škola za 21. stoljeće”

Autor: Dijana Skorup, 8. 3. 2019. 11:35

 [više]

VOLIM SVOJU OBITELJ

Autor: Dijana Skorup, 7. 3. 2019. 18:09

U sklopu mjesečnog projekta Knjiga sjećanja - volim svoju obitelj na satu hrvatskog jezika učenici šestih razreda su predstavili knjige svojih obitelji koje su izradili. Tijekom sata, uz zvukove opuštajuće glazbe, učenici su gledali fotografije, čitali komentare  i sastavke uz njih te se prisjetili najljepših trenutaka s najmilijima. U ugodnom i emotivnom ozračju podsjetili su se koje su prave vrijednosti u životu. Ovaj projekt lijep je uvod i priprema za Dan obitelji koji ćemo u našoj školi obilježiti u svibnju.

 [više]

DAN RUŽIČASTIH MAJICA

Autor: Dijana Skorup, 7. 3. 2019. 18:05

27. veljače 2019. godine u našoj školi obilježen je Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja – Dan ružičastih majica. Učenici su prigodno odjenuli ružičaste majice, ukrasili školski pano  svojim radovima te su u zajedničkim prostorijama škole i u razrednim odjelima različitim aktivnostima obilježili ovaj dan.

 

 [više]

LiDraNo 2019.

Autor: Dijana Skorup, 7. 3. 2019. 15:14

Županijski susret Smotre literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva učenika osnovnih i srednjih škola LiDraNo 2019. održao se 22. veljače 2019. godine u OŠ Franje Krežme u Osijeku. 

 [više]

MALI ROBOTIČARI

Autor: Dijana Skorup, 6. 3. 2019. 08:12

Učenici naše škole sudjelovali u natjecanju u programiranju

Croatian Makers liga dio je projekta Croatian Makers koji je 2014. godine pokrenuo Institut za razvoj i inovativnost mladih (IRIM).

 [više]

PREDPRIJAVE ZA UPIS U 1. RAZRED 2019./2020. ŠKOLSKE GODINE Vijest ima dokument u privitku

Autor: Dijana Skorup, 1. 2. 2019. 08:45

 

 [više]

POSJET „TEHNICOOLUMU“

Autor: Dijana Skorup, 12. 12. 2018. 12:36

    

U petak, 7.12.2018. godine učenici  šestih razreda posjetili  su manifestaciju naziva „TEHNICOOLUM“ –  sajam tehničke kulture u pratnji učiteljica Katarine Milolože, Ivane Mutnjaković i Antonele Zec. Učenici su uživali u brojnim aktivnostima i radionicama kojima su predstavljene aktivnosti Zajednice tehničke kulture.

 

 [više]

FILMSKA VEČER

Autor: Dijana Skorup, 20. 11. 2018. 16:01

U ponedjeljak, 12. studenoga 2018. u Osnovnoj školi Ljudevita Gaja u Osijeku održala se Filmska večer. 
 
Među brojnim radionicama, u 7. razredu održala se radionica na temu Razlike u filmskoj i kazališnoj glumi. U učionici povijesti i geografije učenici  su se okupili kako bi naučili nešto više o glumi u filmu i kazalištu. Radionica je započela u 19 sati i trajala je sat vremena.
Radionicu su organizirale i vodile učiteljica Marijana Lukić i Antonela Knežević.
 
Gost radionice bio je Vjekoslav Janković, poznati glumac osječkog HNK. Učenicima je pričao o svojim iskustvima u svijetu kazališta, podijelio brojne savjete vezane uz glumu te odgovarao na pitanja zainteresiranih učenika. Nakon uvodnog predavanja, učenici su primijenili stečena znanja odglumivši na zadanu temu, čime je i završila radionica.
 [više]

PROJEKT GRADA OSIJEKA - CENTAR IZVRSNOSTI OSIJEK: Razvoj darovitosti učenika Vijest ima dokument u privitku

Autor: Dijana Skorup, 26. 9. 2018. 13:33

 

Grad Osijek, Upravni odjel za društvene djelatnosti, Odsjek za prosvjetu, tehničku kulturu, djecu i mladež, kao osnivač osnovnih škola na svom području, nositelj je u školskoj 2018./2019. godini obrazovnog projekta pod naslovom Centar izvrsnosti Osijek. Projekt je u svojoj drugoj godini izvedbe. Od školske 2017./2018. godine donosi besplatne obogaćujuće obrazovne aktivnosti u području znanosti i umjetnosti za darovite osječke učenike 5. – 8. razreda osnovne škole

 [više]

POČETAK ŠKOLSKE GODINE 2018./2019.

Autor: Dijana Skorup, 27. 8. 2018. 12:04

Poštovani učenici i roditelji, u ponedjeljak 3.rujna 2018.g. započinje nova 2018./2019. školska godina. S radošću vas očekujemo i prosljeđujemo vam najvažnije informacije.
 

MATIČNA ŠKOLA U OSIJEKU

PRVI RAZREDI dolaze u školu u 9:30 sati na priredbu dobrodošlice.

Nije potrebno nositi školski pribor.

2., 5. i 7. razredi u školu dolaze u 8:00 sati.

3., 4., 6. i 8. razredi u školu dolaze u 14:00 sati.

Svi učenici trebaju ponijeti olovku i bilježnicu za raspored i sve potrebne informacije.

Prvi nastavni dan učenici će biti sa svojim razrednicima dva školska sata.

U utorak 4. rujna 2018.g. učenici dolaze u školu prema dobivenim rasporedima sa školskim priborom.

SMJENE

Prijepodnevna smjena učenika 1., 2., 5., i 7. razreda traje od 8:00 do 13:05 sati.

Poslijepodnevna smjena drugi tjedan nastave za 1. i 2. razrede počinje u 13:10 sati, a za 5. i 7. razrede u 14:00 sati.

Učenici prvih razreda imat će prvi tjedan tri nastavna sata.

Produženi boravak za učenike 1. i 2. razreda krenut će od 4.rujna 2018.

Učenici koji će koristiti uslugu produženog boravka vrijeme nakon nastave provest će sa svojom razrednicom.

Poslijepodnevna smjena učenika 3., 4., 6., i 8. razreda traje od 14:00 do 19:05 sati.  Smjene se izmjenjuju svaki tjedan.
Novi učenici i učenici ponavljači trebaju se javiti u stručnu službu škole.

 

PODRUČNA ŠKOLA SARVAŠ

PRVI RAZREDI dolaze u školu u 11:00 sati na priredbu dobrodošlice.

Nije potrebno nositi školski pribor.

Učenici od 2.do  8. razreda u školu dolaze u 8:00 sati .

Svi učenici trebaju ponijeti olovku i bilježnicu za raspored i sve potrebne informacije.

Prvi nastavni dan imat će dva školska sata s razrednikom.

Produženi boravak započinje od utorka 4.rujna 2018.

U utorak 4. rujna 2018.g. učenici dolaze u školu prema dobivenim rasporedima sa školskim priborom .

Novi učenici i učenici ponavljači trebaju se javiti učitelju Goranu Lončaru.

 

PRIJEVOZ UČENIKA PUTNIKA TIJEKOM ŠKOLSKE GODINE

Dovoz učenika putnika u školu kreće prema uobičajenom prošlogodišnjem rasporedu u prijepodnevnoj i poslijepodnevnoj smjeni.

Tijekom školske godine GPP Osijek odvozi učenike nakon 4. i nakon 6. sata u 11:30, 13:10, 17:30, 19:10 sati. Odvoz iz Sarvaša je u 12:20, 13:20 sati nakon 5. i nakon 6. sata.

 

PRIJEVOZ UČENIKA PUTNIKA PRVI NASTAVNI DAN

Odvoz iz Osijeka u 9:30 sati za Nemetin, 9:45 Sarvaš za Bijelo Brdo.

Odvoz iz Osijeka u 15:30 sati za Nemetin.

 

 [više]

 E-dnevnik
Tražilica
Korisni linkovi
Lista linkova je prazna
Pitanja i odgovori
 Naslov: FAQ

  • Naj 10 pitanja

  • Nedavna pitanja

  • Arhiva pitanja
Oglasna ploča
Učitavanje RSS feeda je završilo s greškom: 400
Anketa
Crno ili bijelo?Arhiva dokumenata
Učitavanje RSS feeda je završilo s greškom: 400
CMS za škole logo
Osnovna škola Ljudevita Gaja Osijek / Krstova 99, HR-31000 Osijek / os-ljgaja-os.skole.hr / skola@os-ljgaja-os.skole.hr
preskoči na navigaciju