Angry Birds

Živi, omiljeni likovi s mobilnih aplikacija i iz crtanih epizoda zaokupit će pažnju djece kojoj je strip toliko blizak medij.
Na skrivenom otoku usred oceana, Piggy Islandu, sve pršti od pustolovina. Bijesne ptice na čelu s hrabrim i domišljatim Redom čine sve kako bi sačuvale svoja jaja. Ali to je prava poslastica za mnoštvo svinja koje takoder žive na otoku. One imaju odbojnog vladara, kralja krmka. Poput svih svinja i King Pig proždrijet će bilo što, ali ono od čega zatrepere njegovi grozomorni okusni pupoljci pomisao je na jedenje jaja. Njegova je najmračnija, najskrivenija tajna to što nikad nije čak ni kušao jaje! Sve što ptice žele je miran zivot na otoku. Ali nema mira! Svakoga dana svinjske jajokradice pokušavaju maznuti dragocjena jaja. I, kako je kralj sve gladniji, planovi zlih svinja postaju sve luckastiji. Služe se najrazličitijim sredstvima i izmišljaju najrazličitije metode da dodu do jaja.
Iz stripa u strip nižu se pustolovine koje uvijek završe u korist Angry Birdsa – jer jaja ostaju netaknuta.

ANGRY BIRDS STRIPOVI 2 – PRASCI U RAJU | Moja KnjižaraANGRY BIRDS STRIPOVI 3 – MAMAC | Moja KnjižaraKnjiga Angry Birds stripovi 1 - Operacija omlet Grupa autora | Knjižara  Znanje

Durica i Genije

Ivica Bednjanec poznati je hrvatski strip crtač. Za najmlađe je zasigurno najzanimljiviji strip Durica.U ovom stripu autor s mnogo šarma progovara o naivnom svijetu dječjih interesa, nadanja i maštanja, imitiranju odraslih, ograničujućem nedostatku znanja, tipičnom dječjem egoizmu, o problemima koji to nisu i igrama koje to uskoro neće biti. Slatke i bezazlene Duričine nepodobštine čine dječju svakodnevicu vedrijom i humornijom, a vrhunski likovni rukopis autora Ivice Bednjanca osigurao je Durici mjesto u samom vrhu europskog stripa za najmlađe.

Zagor

Prvi broj Zagora izašao je 1961 godine i od tada  djeca s jednakim oduševljenjem čitaju o pustolovinama Zagora - Duha sa sjekirom i njegovog vjernog pratioca Čika. Zagor je klasičan heroj, čovjek koji mrzi nepravdu i koji je svoj život je posvetio borbi protiv kriminalaca i zlikovaca najnižeg kova. Kao i svaki superheroj koji drži do sebe, tako i Zagor ima svog vjernog pomoćnika i suputnika u brojnim avanturama. Don Chico Felipe Cayetano Lopez y Martinez y Gonzales ili kraće Čiko je simpatični, prožrdljivi nespretni Meksikanac  koji stalno upada u nevolje.

Zagor - Enciklopedija - www.stripovi.com - Prozor u svijet stripa Zagor – Wikipedija Zagor

Alan Ford

Alan Ford, zamišljen kao satira je talijanski strip s kraja 60-ih godina o agentima koji se bore protiv niza bizarnih zlikovaca, uključujući jednog koji krade siromašnima da bi dao bogatima.

Stvoren prije pola stoljeća iz pera talijanskih majstora stripa Lucciana Secchija i Roberta Raviole, poznatih po umjetničkim imenima Max Bunker i Magnus, Alan Ford ima kultni status na našim prostorima.

« Prosinac 2021 »