Proljetni sajam u 2.a i 2.b razredu

Učenici drugih razreda matične škole organizirali su u svojim razrednim „balončićima” treći ajam poduzetništva, predstavljajući sve svoje kreativne i organizacijske vještine.

Učenici su se za pripremu Proljetnoga sajma održanoga 29. ožujka 2021. koristili organizacijskim znanjima stečenima na prethodna dva sajma – Jesenskom i Božićnom sajmu. Poštujući sve epidemiološke mjere, sajmovi su održani u učionicama te su učenici međusobno, unutar svojega razrednog odjela, predstavili i ponudili na prodaju proizvode koji su nastali kao plod mašte, kreativnosti i vlastitoga rada svakoga učenika.

Svrha je sajmova bila upoznavanje učenika ranoga školskog uzrasta s osnovama poduzetništva, a tijekom procesa rada upotrijebili su stečena znanja iz više nastavnih predmeta (PID – poduzetništvo; HJ – pisanje kratica hrvatskog novca; MAT – računanje jedinicama za novac) te međupredmetnih tema. Sajam se temeljio na stvaranju ideje i proizvoda koji učenici žele ponuditi na sajmu. Nakon toga je slijedilo osmišljavanje reklame kojom bi se privuklo kupce te isticanje cijene. Učenici su se vrlo ozbiljno uhvatili u koštac s marketinškim trikovima, a preslikavajući stvarni svijet trgovine, ponudili su proizvode na akciji, uz dva kupljena proizvoda, treći su poklanjali itd.

Vrhunac projekta i najveće veselje bilo je održavanje sajma, prodaja i kupovina željenih proizvoda, plaćanje, brojanje novca i uzvraćanje ostatka.

Učenici su kroz zanimljivu igru usvojili brojne predviđene ishode: razvili su poduzetničku ideju, planirali su i upravljali aktivnostima, prepoznavali važnost odgovornoga poduzetništva za rast i razvoj pojedinca i zajednice, prepoznali važnost ljudskoga rada i stvaranja dobara, upoznali osnovne pojmove tržišta te funkciju novca.

Proljetni sajam ostvaren je isključivo inicijativom učenika jer su bili oduševljeni organizacijom prethodnih dvaju sajmova.

I ovoga su puta gotovo svi proizvodi uspješno prodani, a učenici su kući ponijeli poneki novčić koji im je preostao nakon prodaje vlastitih proizvoda te kupnje unikatnih predmeta koje su izradili njihovi prijatelji iz razreda.

objavio: Aleksandra Krampač-Grljušić   datum: 13. 4. 2021.

12:40 - 13:10 - ručak u produženom boravku

U privitku se nalaze sve informacije o voznom redu školskog autobusa.

« Rujan 2021 »