LEKTIRA

Na stranici lektire.skole.hr dostupne su (ne sve zbog kršenja autorskih prava) e- lektire u Web, PDF i u e Pub formatima. Bajke braće Grimm dostupne su i kao zvučna knjiga. Osim naslova koji su na vašem popisu obvezne lektire na stranici se nalazi još mnogo kvalitetnih naslova koje  možete pročitati u slobodno vrijeme. Svi naslovi imaju dodatne sadržaje za poticanje čitanja, usvajanje znanja te doprinose boljem razumijevanju lektirnog djela. Na stranicu se možete prijaviti  pomoću svog aai@edu identiteta. Jeste li ili niste prijavljeni,možete znati po tome piše li vam u gornjem izborniku desno "PRIJAVA" ili "ODJAVA" - piše li ovo prvo, znači da niste prijavljeni.

1. razred osnovne

Bajke - (oko 1806-1858) - Jacob i Wilhelm Grimm
Izabrane pjesme - (1950-1965) - Grigor Vitez
A zašto ne bi... - (1959.-1965.) - Grigor Vitez

KVIZOVI

Možete pokušati riješiti kviz napravljen prema bajci Crvenkapica. Za rješavanje kviza klknite na slčicu i upišite svoje ime ili nadimak.

Kviz sastavjen od pitanja koja se odnose na lektirna djela za učenike trećih razreda.

SLIKOVNICE
Gotovo 5000 naslova dječjih knjiga na više jezika iz cijelog svijeta nalazi se na International Childrens Digital Library. Nekoliko njih je i na hrvatskom jeziku.

Rezultati pretraživanja

Web-rezultati

Osam besplatnih online slikovnica donosi vam "Tvornica slova"

Slikovnice projekta "Šalji dalje"

Interaktivne slikovnice za mlađi uzrast i djecu s teškoćama

EDUKATIVNE ONLINE IGRE I MOZGALICE
ZA PREDŠKOLCE, ŠKOLARCE I DJECU S TEŠKOĆAMA

Na stranicama Artree možete pronaći
igre, mozgalice i online školu.

Edukativne online igre za predškolce i školarce - igre se pokreću klikom na sliku. Za pokretanje igre potrebno je imati instaliran Flash player unutar vašeg preglednika.

Igram se i učim

Sadržaji i metode opisani na ovim stranicama  koriste se u radu s djecom s poteškoćama u
razvoju. Oni su prilagođeni potrebama i mogućnostima učenika

Svakako posjetite stranicu Brickzine. Iz bogatog sadržaja izdvajamo
priloge izvrsne spisateljice za djecu Jelene Pervan:

Nije zadaća: Pisanje priče u 3 koraka​

Pisanje priča ideje, vježbice i vreća inspiracije

Kad priča zamiriše: senzoričko pripovijedanje za djecu s teškoćama u razvoju.

ČASOPISI ONLINE
Zbog novonastale situacije i dječji časopisi: Prvi izbor, Moj planet i Smib su
također dostupni za čitanje.

PRAVOPIS, GRAMATIKA, RJEČNIK, ENCIKLOPEDIJA

PRIČAM TI PRIČU

Mrle čita priču za laku noć

Mnogo je pripovjedača i onih koji čitaju priče.

Na stranicana Gradske i sveučilišnje knjižnice Osijek možete slušati čitanje slikovnica, ali i nešto kreativno raditi.

Djeca čitaju priče

Željka Horvat - Vukelja, autorica Slikopriča i Hrabrice

FILMOVI

Film ANKA

Redatelj i producent Dejan Aćimović omogućio je besplatno gledanje dječjeg filma Anka, nastao prema romanu za djecu Anka Brazilijanka Mate Lovraka. Film pogledajte na poveznici uz lozinku andrijaa.

Zagreb film

Na You Tube kanalu Zagreb filma uživajte u animiranim filmovima.

Zanimljiva je i za svaku preporuku stranica INTERNET ARCHIVE na kojoj se može pogledati 200  nijemih filmova velikana kao što su  Charlie. Uživajte bez predrasuda. Stari pa i nijemi filmovi velike su umjetničke vrijednosti.

KAZALIŠTE

Možete pogledati i kazališne predstave:

MIŠEVI I MAČKE NAGLAVAČKE
 u izvedbi HNK Varaždin prema istoimenom
djelu Luke Paljetka.

EMIL I DETEKTIVI u izvedbi Zkm-a

U izvedbi GKL Spit na daljinu osim postavljenog na našu stranicu možete i pogledati:

DID I REPA                                                                 GRGA ČVARAK

CRVENKAPICA - tko se boji vuka još

ŠPORTSKI ŠPIRO I NEPOSLUŠNA TONKA

STONOGA GOGA

SOM NA CILOME SVITU

IGRE

SLAGALICE

Na ovoj stranici možete odabrati puzzle različite težine s veliki izborom tema.

Zaigrajte s nama online slagalice!

Knjižnice grada Zagreba pripremile su vam  online slagalice sastavljene od raznolike građe iz vrijedne Digitalizirane zbirke Knjižnice grada Zagreba. Zabavite se s online slagalicama!
ObiteljKuhinjaDječja sobaMala zviernicaNosorogTuljanSlonKitJaguarBikŠegrt HlapićMoja najmilija slikovnicaPredstavaDječje igreIgre kod kućeIgre kod kuće 2, Mala zorna obuka, Iz domovine i dalekih strana, Zagreb - Crkva sv. Marka, Zagreb - NSK-HDA, Zagreb - Roosveltov trg, Zagreb - Glavni kolodvor, Zagreb - Svesokolski slet, Zagreb - Svesokolski slet 1911.

Važno!

U gornjem lijevom uglu nalazi se kvadratić koji vam nudi mogućnost da sliku iz vaše datoteke pretvorite u slagaicu.

« Listopad 2020 »