Obilježavanje 4. Dana medijske pismenosti

U organizaciji Agencije za elektroničke medije i Ureda UNICEF-a za Hrvatsku, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja i Ministarstva kulture te hrvatskih medijskih kuća od 19. do 25. travnja 2021. održali su se 4. Dani medijske pismenosti u Hrvatskoj, a učenici naše škole obilježili su ih različitim aktivnostima.

Dani medijske pismenosti dugogodišnji su projekt kojem je cilj osvijestiti javnost o važnosti medijske pismenosti i građanima osigurati, posebice djeci i mladima, prilike za učenje o medijima, a istovremeno pružiti podršku učiteljima, nastavnicima, stručnim suradnicima i ravnateljima u razvoju edukacijskih materijala za medijsko obrazovanje.

U okviru spomenutog projekta na Satu razrednika 5.b razreda učiteljica Ivana Kapetanović održala je u utorak 20. travnja 2021. radionicu Put oko svijeta preko novinskih naslovnica.

Na radionici su učenici istraživali tiskovine i učili o medijima, pokazala su im se domaća i strana izdanja tiskovina, posebice naslovnice domaćih i stranih novina koje su dostupne na tržištu. Svaki učenik dobio je svoje novine koje je trebao proučiti, izdvojiti temu naslovnica, opisati izgled, usporediti naziv tiskovine, njihovu cijenu i sadržaj.

Nakon toga učenici su trebali izrezati sa svojih naslovnica naziv novina s podatcima, naslove vijesti i sliku, a zatim sve izrezano zalijepiti na jedan zajednički plakat i postaviti ga u učionicu tehničke kulture. Tom su aktivnošću učenici naučili kako prepoznati informacije koje sadrži tiskani medij, kako prepoznati naslovnicu i informacije koje ona sadrži.

objavio: Aleksandra Krampač-Grljušić   datum: 26. 4. 2021.

12:40 - 13:10 - ručak u produženom boravku

U privitku se nalaze sve informacije o voznom redu školskog autobusa.

« Rujan 2021 »