Gajevci proslavili Dan škole

Dan naše škole proslavljen je 29. travnja 2021. god., a unatoč izmijenjenim okolnostima i neobičnoj situaciji, u razredima su održane sve planirane aktivnosti.

Generacijama učenika već je poznato da je mjesec travanj poseban u našoj školi. To je vrijeme koje se iščekuje s nestrpljenjem, dani su ispunjeni uzbuđenjem i razigranošću, a kreativnost učenika i njihovih učitelja posebno dolazi do izražaja. Naravno, svima je poznato da u travnju slavimo Dan škole.

Ovogodišnja je proslava, kao i prošlogodišnja, obilježena trajanjem epidemije koronavirusa koja nas je spriječila u tradicionalnom slavlju, no učitelji i učenici prilagodili su se novonastaloj situaciji pa su osmislili aktivnosti koje su proveli u svojem razrednom odjelu i kojima su ipak simbolično proslavili Dan škole. Održano je mnogo radionica i različitih aktivnosti, a izdvojit ćemo samo neke:

• stop trick animacija Prijateljstvo u kojoj su učenici 5.c razreda izradili kratak video o prijateljstvu gdje je svaka animacija dobivena nizom fotografija koje su složene u odgovarajućem programu, a učenici su se prisjetili što za njih znači prijateljstvo i zašto ga treba njegovati

• učenici 8.c proučavali su biografiju Ljudevita Gaja, crtali portret i uređivali plakat, izrađivali su suvenire s Gajevim obilježjima poput straničnika i šalica, a snimili su i zanimljiv intervju s Gajem

• učenici 8.b sudjelovali su u radionici Čitamo i putujemo tijekom koje su čitali i slušali putopise, ali i druge književne i neknjiževne tekstove s temom putovanja te su doznali zanimljivosti o opisanim zemljama i na kraju birali, proučavali i predstavljali zemlju iz snova
  • dio učenika 8.d uključio se u provedbu projekta Eko etno igračke pa je uređivao izrađene igračke koje će se donirati dječjem vrtiću u Sarvašu, a dio učenika intenzivno je pripremao oproštajni video osmaša koji će prikazati na kraju osmoga razreda

• učenici 6.b zabavili su se raznim igrama i kreativnim uradcima o čemu su izradili i digitalnu knjigu koju možete pogledati na poveznici
  • učenici posebnih odjela sudjelovali su u likovnoj radionici o australskim životinjama tijekom koje su upoznali Australiju i životinje koje u njoj žive. Zanimljivim odabirom likovnih tehnika uspješno su prikazali australske životinje koje poznaju iz zoološkog vrta i one koje bi volje vidjeti u našem zoološkom vrtu. Radovi su poslani na natječaj, a do rezultata bit će izloženi u njihovoj učionici.

To je samo dio sjajne atmosfere koja je vladala školom tijekom cijeloga dana. Iako su učenici uživali, zabavili se i vrijedno izradili mnogo kreativnih stvari, nadaju se da će obilježavanje Dana škole dogodine ponovno biti vrijeme zajedništva, druženja i izvrsne zabave.

objavio: Aleksandra Krampač-Grljušić   datum: 3. 5. 2021.

12:40 - 13:10 - ručak u produženom boravku

U privitku se nalaze sve informacije o voznom redu školskog autobusa.

« Rujan 2021 »