Obilježavanje Europskog tjedna održivog razvoja

Učenici 6.b i 5.b obilježili su od 20. rujna do 26. rujna 2021. Europski tjedan održivog razvoja na nastavi Tehničke kulture.

Aktualnost teme održivoga razvoja potiče nas na promišljanje o tome kako možemo doprinijeti zaštiti našega okoliša i očuvanja prirodnih resursa o kojima ovisimo. Da bismo razvijali svijest o tome koliko nam je priroda važna i da bismo uspješno živjeli prema načelima održivoga razvoja, potrebno je prilagoditi svoje svakodnevne aktivnosti. Učenici 6.b i 5.b u okviru nastave Tehničke kulture pogledali su animirani videozapis Pamet u glavu koji je nastao u sklopu projekta Znanje za održivo djelovanje. Upoznali su značenje održivoga razvoja, istražili su  UN-ove ciljeve održivoga razvoja i zajedno napisali mjere koje mogu primijeniti u svakodnevnom životu.