Ruke složi i školi pomozi

Volonterski klub naše škole Ljudosi organizirali su 16. svibnja 2022. akciju uređivanja i uljepšavanja školskog dvorišta.

Nakon kratke edukacije o volontiranju naš je volonterski klub pokrenuo prvu aktivnost naziva Ruke složi i školi pomozi. U klubu je uključeno dvadesetak učenika od 5. do 7. razreda, a glasovanjem su izabrali ime volonterskog kluba Ljudosi koji u sebi sadrži korijen imena Ljudevit, skraćenicu za naš Osijek i riječ ljudi što asocira naše učenike na put podrške, pomoći i humanosti.  Uz podršku NGO Dkolektiv 16. svibnja 2022. uključili smo se u akciju Hrvatska volontira te smo organizirali veliku akciju uljepšavanja školskog dvorišta uz sportske, ekološke i edukativne aktivnosti. U pomoć su nam došli volonteri Trgovačke i komercijalne srednje škole „Davor Milas“ te Ekonomske i upravne škole. Zajedno smo radili i stvarali novu priču na pet mjesta u matičnoj školi.

Prilaz školi prvo je mjesto koje je trebalo uljepšati i urediti. Uz vođenje učiteljice Marije Kovačić, Gordane Delić, Terezije Bubalo i Lidije Ivanković peti razredi zasadili su uz ogradu cvijeće, okopali postojeće sadnice, zasadili povrtne kulture u dvije gredice i oblikovali mjesto za manji arboretum pored klupe na kojoj se često odmaraju roditelji i učenici naše škole.

Na drugom mjestu vladalo je umjetničko raspoloženje pod stručnim kistom učiteljice Tamare Majer i njezinih pomagača iz sedmih razreda, likovnjaka, učiteljica Mije Kiridžija Andrić, Roberte Jelić i Lucije Prgomet koji su oslikavali drvene površine za sjedenje u „družionici“ pod velikom zelenom krošnjom.

Treće mjesto vodili su učitelji Ivan Matančić, Katarina Miloloža i naš domar Ivan Cerovac. Učenici koji vole sportske aktivnosti pomagali su u bojenju golova i koševa, a uz pomoć Športskih objekata d.o.o. osvježene su linije na nogometnom i košarkaškom terenom.

Četvrto mjesto uređivali su učenici 8.a razreda uz vođenje učiteljice Anite Šojat, a bojama su osvježili zidove hodnika, stražnjeg ulaza i rukohvate stepenica koje vode na kat. Učenici 8.b razreda vrijedno su sređivali učionicu matematike uz vođenje učiteljice Hane Švitek.

Na petom mjestu oblikovala se ideja stručne službe škole o edukativnom asfaltu za učenike rane osnovnoškolske dobi i učenike s teškoćama. Na tom je poslu surađivalo više učitelja pod vodstvom pedagoginje Dijane Skorup i psihologinje Roberte Jelić. U izradi tehničkog crteža pomogla je učiteljica Ivana Kapetanović, za mjerenje i prebacivanje crteža s papira na asfalt bila je zadužena učiteljica  Snježana Elveđi, a za likovni dizajn učiteljica Tamara Majer i učenici 7. razreda. Pomagali su brojni volonteri srednjoškolci, predstavnici DKolektiva te umjetnik Igor Jerković. Edukativni asfalt nije odmah zasjao svojim punim sjajem pa se oslikavanje nastavlja svaki tjedan do kraja nastavne godine.

Zahvaljujemo svima koji su pomogli da naše školsko dvorište bude ljepše i ugodnije za boravak.

objavio: Aleksandra Krampač-Grljušić   datum: 17. 5. 2022.