PROJEKTNO UČENJE - Projekt “Škola za 21. stoljeće”

Autor: Dijana Skorup, 8. 3. 2019.

Projekt “Škola za 21. stoljeće, škola za kreativnost” za svoj cilj ima razvijanje vještina kreativnog mišljenja i osobina važnih za produktivnost i rješavanje problema. Psiholozi škole  druže se i rade s darovitim učenicima naše škole.  Daroviti šestaši će uz pomoć kreativnih kutija koje sadržavaju raznolike rekvizite, didaktičke i edukacijske materijale otići  na „pusti otok“ gdje će stvaranjem konačnog produkta pokušati riješiti zadani problem. Na tom putu će istraživati, otkrivati i stjecati različita znanja.
Projektno učenje koristi se u mnogim zemljama svijeta i pokazalo se kao fleksibilan i poticajan pristup u radu s darovitim učenicima. Što će naši učenici stvoriti i naučiti vidjet ćemo za nekoliko mjeseci kada ćemo svoje produkte prezentirati na zajedničkom susretu u sklopu škole kreativnosti.