Mali znanstvenici za budućnost

U našoj je školi 19. listopada 2022. održan integrirani dan posvećen znanosti, a učenici su sudjelovali u brojnim zanimljivim i poučnim radionicama.

I ove školske godine 19. listopada 2022. uspješno smo realizirali integrirani dan koji smo posvetili znanosti. Cilj je Dana znanosti popularizacija STEM područja i razvoj vještina kod učenika. Taj dan su učenici imali različite radionice tijekom kojih su istraživali prirodne pojave i učili kroz iskustvo.

U matičnoj školi prvi su razredi sa svojim učiteljicama sudjelovali u radionici Hokus pokus, drugi razredi imali su goste iz Doma tehnike i sastavljali su Legiće. U trećem razredu članovi udruge Malac genijalac organizirali su radionicu Sudoku i mentalne aritmetike. Šesti razredi upoznali su 3D printanje, učenici posebnih odjela istraživali su pokuse s balonima, sedmi razredi istražili su pojmove Elektricitet dok su osmi razredi istražili život i izume Leonarda da Vincija.

Područna škola Sarvaš ugostila je predstavnike udruge Profesor Baltazar (projekt Mobilni ZEZ centar) koji su organizirali zanimljive radionice pa su učenici postali liječnici na jedan dan, pokusom su otkrili koliko su im velika pluća i izmjerili svoje otkucaje srca stetoskopom. Na radionici Kriptografija učili su izraditi vlastiti šifrarnik i pisati tajne poruke, a s pomoću mikroskopa proučavali su biljni mikrosvijet. Zabavili su se letenjem na metli koje su izveli kroz optičku iluziju.

Vrijeme je brzo proletjelo, radionice su bile zabavne, a nadamo se da se među našim učenicima krije budući znanstvenik koji će svojim otkrićima uljepšati naš svijet.

objavio: Aleksandra Krampač-Grljušić   datum: 20. 10. 2022.

« Svibanj 2024 »