Probudi poduzetnika u sebi

Održali smo integrirani dan Probudi poduzetnika u sebi. U nastavku pročitajte kako više informacija.

Ove je školske godine prvi put održan poduzetnički dan u našoj školi Probudi poduzetnika u sebi. Tog utorka 14. ožujka 2023. sve su ruke vrijedno radile na stvaranju novih proizvoda od otpadnih materijala. Cilj je bio od raznih vrsta otpada poput plastičnih čepova, boca, kartona, staklenki, tekstila, drvenih grančica, kablova, CD-a i konzervi stvoriti lijepe i kvalitetne proizvode.

U matičnoj školi prvi razredi imali su radionicu u kojoj su izrađivali društvene igre na starim CD-ima, drugi su razredi izrađivali lutkice od starih čarapa, treći razredi radili su pisanice od kaširanoga papira dok su četvrti razredi radili ukrasne staklenke. Učenici PO izrađivali su kasice prasice od plastičnih boca te držače za olovke u svojim čarobnim i tajnim radionicama.

Učenici predmetne nastave bili su u mješovitim radionicama. Od stare tkanine  izrađivali su nove proizvode poput torbica, zdjelice od promidžbenih letaka, robote od limenki i konzervi, od kablova narukvice budućnosti, vesele posudice od starih bojica, ukrasne okvire od kartona te magnete od gipsa.

U područnoj školi 1.c razred izrađivao je kasice prasice od plastičnih boca, 2.c razred izrađivao je krpene lutke od starih čarapa, dugmadi, vune i ostalih materijala, 3.c izrađivao je ukrasne vaze od plastičnih boca i staklenki, 4.c  također je izrađivao vaze, ali od plastičnih boca i tetrapaka.

Učenici predmetne nastave bili su u mješovitim grupama u kojima su izrađivali: ukrase od drvenih štapića, slike i zidne dekoracije od biološkog materijala, ogrlice i narukvice od pamučne odjeće, mozaik podmetače od keramičkih pločica, ogrlice od kartona i aluminijske folije te pompone od salveta.

Od najmlađih do najstarijih, svi učenici i nastavnici matične i područne škole vrijedno su proveli jutro. Ruke su zaprljali, malo se i umorili i svakako mnogo toga naučili. O tome što su sve napravili, s kim su radili i što planiraju s proizvodima možete pogledati u videozapisima.

objavio: Aleksandra Krampač-Grljušić   datum: 15. 3. 2023.

« Svibanj 2024 »