Glazbom kroz prošlost proslavljen Dan škole

Dan škole obilježili smo 27. travnja 2023. uz brojne aktivnosti. Učenici matične i područne škole sudjelovali su međurazrednim natjecanjima, a vrhunac proslave bile su priredbe Glazbom kroz prošlost.

Tjednima ranije na satima razrednih odjela odabirale su se boje i natpisi na majicama, odlučivalo se i dogovaralo koji će učenici najbolje predstavljati razred u pojedinim natjecateljskim kategorijama. Večer uoči Dana škole u sportskoj dvorani matične škole održana je svečana priredba naziva Glazbom kroz prošlost u kojoj su sudjelovali učenici razredne nastave pa su se na pozornici pojavili praljudi, Indijanci, plesači srednjeg vijeka, renesanse i novijeg vremena.

Na Dan škole učenici matične škole natjecali su se u sportu, kvizu znanja, talentima i likovnom izrazu. Bilo je to ponovno veselo prijepodne kad su se učenici potpuno predali zadatku, s velikim ushitom pristupili poslu te je krajnji rezultat bio izvrstan. Sve je proteklo u navijačkom, ali prijateljskom ozračju.

U PŠ Sarvaš Dan škole protekao u sudjelovanju u kvizu znanja i sportskom poligonu, a učenici su pokazali spretnost i znanje u rješavanju ne tako lakih zadataka. U večernjim satima školska dvorana PŠ Sarvaš bila je prepuna glazbe, plesa, smijeha i gledatelja koji su s oduševljenjem gledali istoimenu priredbu. Obuhvaćena su mnoga glazbena razdoblja koja su učenici predstavili sjajnim koreografijama i maštovitim kostimima, a posebno valja istaknuti da su u realizaciji priredbe sudjelovali učenici svih uzrasta (od 1. do 8. razreda).

Na kraju obiju priredbi nastupio je pjevački zbor naših učiteljica Daničice koje su pjesmom Mamma Mia podigli gledatelje na noge i za svoju izvedbu zaslužili ogroman pljesak.

Uz smijeh, druženje, zajedništvo i veselje i ovaj Dan škole brzo je prošao.

objavio: Aleksandra Krampač-Grljušić   datum: 3. 5. 2023.

« Svibanj 2024 »