ODRŽANO 1.KOLO MODELARSKE LIGE

Autor: Dijana Skorup, 1. 4. 2019.

Dana 27.03.2019. godine u organizaciji Zajednice tehničke kulture Grada Osijeka održano je 1. kolo Modelarske lige u Osijeku u Osnovnoj školi Ljudevita Gaja.

Natjecatelje su pozdravili ravnateljica škole dr.sc. Aleksandra Krampač-Grljušić i predsjednik Zajednice tehničke kulture Grada Osijeka Antun Šikić koji je službeno i otvorio natjecanje. Učenici su za zadatak imali izraditi model građevinskih kolica prema nacrtu profesora Ivana Rajsza koristeći se strojevima Unimat basic 1. Kreativnost i nadogradnje dodatno su se bodovali. Sudjelovalo je 10 ekipa po 2 učenika, a mentorica im je prof.Ivana Kapetanović.

Najuspješniji su bili Matija Balaž i Marko Gyorgy, drugo mjesto osvojile su Selma Asanov i Renea Šklebek, a treće mjesto pripalo je Davidu Šokmanu i Anti Kudriću. Prve dvije ekipe idu dalje na Županijsko natjecanje koje će se održati u svibnju.