DANI MEDIJSKE PISMENOSTI

Autor: Dijana Skorup, 24. 4. 2019.

U organizaciji Agencije za elektroničke medije i Ureda UNICEF-a za Hrvatsku, u suradnji s brojnim partnerima, uključujući i Hrvatski audiovizualni centar i Kino mrežu te pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i Ministarstva znanosti i obrazovanja, proveli su se drugi po redu Dani medijske pismenosti.

Cilj Dana medijske pismenosti je bio osvještavanje javnosti o važnosti medijske pismenosti, osnaživanje građana, posebice djece i mladih vještinama medijske pismenosti, stvaranje platforme za suradnju i razvoj održivih projekata medijske pismenosti te podrška odgojiteljima i nastavnicima razvojem edukacijskih materijala za medijsko obrazovanje. Ove godine naglasak je bio na temi poštovanja prema sebi i drugima u medijima  što uključuje niz podtema  kao što su tolerancija, govor mržnje, lažne vijesti, dezinformacije i manipulacije, poticanje empatije i poštovanje ljudskog dostojanstva te zaštita privatnosti i sigurnost u medijima, na društvenim mrežama i komunikacijskim platformama.

Nastavnice Katarina Miloloža, Višnja Vuić i Antonela Zec  povele su učenike šestih razreda na projekciju filmova u kino Urania, koje je sudjelovalo u programu Dana medijske pismenosti,  12. 4. 2019. godine. Učenici su pogledali program od deset zabavnih, poučnih i originalnih domaćih kratkometražnih filmova  –  igranog, dokumentarnog i eksperimentalnog roda.

« Studeni 2019 »