OBILJEŽEN MEĐUNARODNI DAN BROJA PI

Autor: Dijana Skorup, 25. 4. 2019.

Četrnaestog ožujka u Područnoj školi Sarvaš učenici predmetne nastave obilježili su Međunarodni dan broja Pi.

Aktivnosti su osmislili učitelji matematike Maja Matijević i Goran Lončar. Učenici su se tijekom nastave matematike upoznali sa zanimljivostima o broju Pi te se kreativno - likovno izražavali u aktivnostima: izrađivali su Grad broja Pi i Mozaik broja Pi. Održano je i natjecanje u pamćenju decimala broja Pi. U natjecanju je sudjelovalo 7 učenika. Učenik 8.c razreda Roberto Metić točno je izrecitirao čak 64 decimale broja Pi. Učenik 6.c razreda Leon Lončar nije puno zaostajao - točno je izrecitirao 59 decimala broja Pi. Treće mjesto osvojio je učenik 7.c razreda Matej Popović  s točno izrecitirane 32 decimale broja Pi. Najbolji učenici prigodno su nagrađeni, a svi  natjecatelji i navijači počastili su se sokovima i pitama od jabuka.