U našoj knjižnici velik je broj slikovnica. Ovo su neke od njih.

Četiri slikovnice iz serije “Socioemocionalne kompetencije”

Tamara Vučković i Tihana Lipovec Fraculj autorice su četiri slikovnice koje imaju za cilj razvoj socioemocioanlnih kompetencija kod djece. Kako bi odrasli u kompetentne, odgovorne, samopouzdane i stabilne pojedince, djeca trebaju od malih nogu naučiti neke vještine koje će im pomoći da se prilagode, ali i snose s drugim pojedincima, okolinom i društvom u cjelini.

Kroz simpatične dječje likove, svoje vršnjake, djeca predškolske i rane osnovnoškolske dobi mogu naučiti kako si pomoći u situacijama kada ih preplavljuju neugodne emocije poput straha, pasivnosti, ljutnje ili tuge.

Serija slikovnica o higijeni

Jelena Pervan napisala je tri urnebesno smiješne, zabavne, ali sve u svemu vrlo poučne priče o higijeni, u kojima glavnu ulogu imaju Mrljek i Prljek. Ove dvije zloćkaste bakterije obožavaju sve što je mrljavo, prljavo i smrdljivo. Uz sve to, Mrljek i Prljek su i pomalo zbunjeni, nestašni, nespretni i trapavi. Uglavnom gledaju svoja posla i rade ono što njih najviše veseli. A s obzirom na to da u svemu pretjeruju, na kraju sami sebi zakuhaju veliku nevolju.Mrljek i Prljek u svojim su se avanturama našli na neopranoj kosi djevojčice Rite, na pokvarenom zubiću dječaka Lovre, prljavim ručicama djevojčice Nore i neurednoj sobi djevojčice Pavle.

Prve knjige životnih vrijednosti

U slikovnicama iz serijala "Moja prva knjiga životnih vrijednosti"  Mladen Kušec, omiljeni dječji pisac, djeci, na njima razumljiv način, ukazuje na situacije na koje nailaze prilikom svojega odrastanja, te kako ih rješavati da bi u konačnici izrasli u bolje osobe.

« Prosinac 2024 »